Jednodniowe wycieczki
szkolne w
Katowicach

Fascynujące wycieczki do Katowic

Katowice, stolica Górnego Śląska i miasto o wielkim znaczeniu kulturalnym, to miejsce pełne historii i różnorodności. Podczas wycieczek szkolnych po Katowicach, uczniowie mogą odkryć wiele fascynujących atrakcji, takich jak: Spodek, Silesia City Center, Muzeum Śląskie, Katedra Chrystusa Króla, Nikiszowiec – historyczna osada górnicza, oraz popularne katowickie “kosmiczne” rzeźby i instalacje artystyczne.

Zapewniamy

  • Przejazd autokarem
  • Opieka pilota lub przewodnika
  • Bilet wstępu do podanej atrakcji
  • Ubezpieczenie NNW

Katowice – Nikiszowiec oraz wizyta w Sztolni Królowa Luiza

Polska

Podziemna Podróż w czasie w Sztolni Królowa Luiza – uczestnicy dowiedzą się jak rewolucja przemysłowa zmieniła życie zwykłych ludzi, zobaczą miejsca, które liczą sobie ponad 200 lat, poczują co znaczy praca w ciemnościach, poznają historię lampy górniczej, odwiedzą nietypowy, bo podziemny port, spędzą 2 godziny w miejscu, które jeszcze niedawno dostępne było tylko dla nielicznych, przespacerują się chodnikiem, który dosłownie w całości został wykuty w węglu, posłuchają dźwięków kopalni, przejadą podziemną kolejką górniczą… Po wizycie w Sztolni, zaplanowaliśmy zwiedzanie osiedla robotniczego Nikiszowiec w Katowicach, który stanowi unikatowy i w pełni zachowany przykład zabudowy patronackiej. Kompleks powstał w latach 1908–1919 z inicjatywy koncernu górniczo-hutniczego Georg von Giesches Erben jako osiedle robotnicze dla górników kopalni „Giesche” . Składa się z zespołu dziewięciu ceglanych bloków zabudowy mieszkaniowej posiadających zróżnicowane detale architektoniczne oraz neobarokowy kościół św. Anny. Nikiszowiec znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

od 210zł

Katowice – Nikiszowiec oraz Muzeum Powstań Śląskich

Polska

Ekspozycja w Muzeum Powstań Śląskich obejmuje cztery kondygnacje: parter, 1 i 2 piętro oraz antresolę i przybliża historię Powstań Śląskich oraz plebiscytu przeprowadzonego wśród mieszkańców w 1921 roku. Parter przenosi uczestników do czasów poprzedzających powstania. Obejmuje pokaz filmowy oraz wizytę w sali “Świętochłowice AD 1919”, w której przygotowano test wiedzy, zdjęcia archiwalne oraz kilka ciekawostek mulimedialnych. 1 piętro to podróż w czasy, kiedy ważyły się losy Śląska. Znajdziemy tu pokój stylizowany na mieszkanie powstańca oraz bytomską ulicę przed Hotelem Lomnitz będącym ówczesną siedzibą Polskiego Komisariatu Plebiscytowego. Uczastnicy zobaczą zbiór niemieckich i polskich plakatów propagandowych zarówno w wersji papierowej, jak i w prezentacji multimedialnej, a drukarnia, stylizowana na tą z czasów plebiscytu, pozwala własnoręcznie odcisnąć pieczęć z przekazem nawołującym do głosowania. Po wizycie w Muzeum, zaplanowaliśmy zwiedzanie osiedla robotniczego Nikiszowiec w Katowicach, który stanowi unikatowy i w pełni zachowany przykład zabudowy patronackiej. Kompleks powstał w latach 1908–1919 z inicjatywy koncernu górniczo-hutniczego Georg von Giesches Erben jako osiedle robotnicze dla górników kopalni „Giesche” . Składa się z zespołu dziewięciu ceglanych bloków zabudowy mieszkaniowej posiadających zróżnicowane detale architektoniczne oraz neobarokowy kościół św. Anny. Nikiszowiec znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

od 210zł

Katowice i bajka Pana Kleksa

Polska

Wycieczki szkolne do Katowic proponujemy w formie gry miejskiej, której dopełnieniem jest wizyta w BAJCE PANA KLEKSA. Ta interaktywna atrakcja, usytuowana w dawnej fabryce porcelany, inspirowana jest przygodami profesora Ambrożego Kleksa. W Bajce Pana Kleksa dzieci uczą się przez zabawę, podróżując po bajowych krainach: Krainie Szpaka Mateusza, Kuchni Pana Kleksa, Psim Raju, Bajdocji.

od 210zł

Rezerwacje
i zapytania.

Zapewniamy

  • Przejazd autokarem
  • Opieka pilota lub przewodnika
  • Bilet wstępu do podanej atrakcji
  • Ubezpieczenie NNW

Ceny wycieczek podane na naszej stronie to minimalne stawki od osoby, jednakże mogą się różnić w zależności od wielkości klasy oraz innych indywidualnych czynników.

Aby uzyskać dokładną ofertę, prosimy o wypełnienie formularza rezerwacji.

Nasi eksperci skontaktują się z Tobą w celu omówienia szczegółów i przedstawienia propozycji dostosowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Formularz rezerwacji

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda na newsletter

Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA.
Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

Dowiedz się więcej

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS

  opaltour@gmail.com

   42 657 31 56

Skip to content