Jednodniowe wycieczki
szkolne

Odkryj nowe miejsca

Zapraszamy do świata jednodniowych wycieczek szkolnych!

Nasze propozycje krótkich wycieczek szkolnych oferują uczniom niezapomniane doświadczenia, połączenie edukacji oraz zabawy. To szansa na odkrycie nowych miejsc, poznazawanie historii, kultury oraz nauki w praktycznym kontekście.

Zapewniamy

  • Przejazd autokarem
  • Opieka pilota lub przewodnika
  • Bilet wstępu do podanej atrakcji
  • Ubezpieczenie NNW

Nieborów, Żelazowa Wola, Arkadia, Łowicz

Polska

Nasza jednodniowa wycieczka szkolna obejmuje spacer po Parku Pałacowym w Nieborowie oraz Arkadii, stylowym ogrodzie angielskim Heleny Radziwiłłowej. Dodatkowo zwiedzimy park w Żelazowej Woli i przybliżymy sylwetkę Fryderyka Chopina.

od 150zł

Kawęczyn

Polska

Idealne Miejsce na Wycieczkę Szkolną Gościniec w Kawęczynie, położony 30km na południe od Warszawy, jest wymarzonym miejscem na wycieczkę szkolną. Na terenie o powierzchni 10ha dzieci mają szansę poznać kulturę, pracę i życie na wsi.

od 210zł

Giganty Mocy

Polska 

Zrozum procesy energetyczne podczas wycieczki szkolnej. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd się bierze węgiel i jak powstaje prąd? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy podczas naszej wycieczki szkolnej do Gigantów Mocy. Odkryjcie tajemnice powstawania węgla brunatnego i procesu jego transformacji w prąd. Przyjazna rodzina Gigusiów Brunatnych, w tym ciekawy świata Woltuś, towarzyszyć Wam będzie przez cały czas.

od 190zł

Góry Świętokrzyskie

Polska

Zapraszamy do jednego z najstarszych łańcuchów górskich w Europie, Gór Świętokrzyskich na naszą wycieczkę szkolną. Razem odkryjemy Dąb Bartek – jeden z jastarszych dębów w Polsce, od 1954 roku chroniony prawe jako pomnik przyrody oraz Park Narodowy Gór Świętorzyszkich i skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni.

od 210zł

Częstochowa, Olsztyn

Polska 

Zapraszamy na wycieczkę szkolną do Częstochowy i Olsztyna, gdzie zwiedzamy m.in.: Stare Miasto w Częstochowie oraz Klasztor na Jasnej Górze, które to zabudowania pochodzą głównie z XVII wieku i reprezentują styl barokowy. Ponadto, odwiedzamy ruiny XIII-wiecznego zamku w Olsztynie, skąd rozciąga się wspaniały widok na okolicę.

od 165zł

Tomaszów Maz., Spała, Niebieskie Źródła

Polska

Podczas naszej wycieczki szkolnej odwiedzamy Tomaszów Mazowiecki, Spałę, oraz Niebieskie Źródła – cichy zakątek wśród zieleni, drzew i ciszy. Najważniejszą jego osobliwością są wywierzyska krasowe, którymi, poprzez szczeliny w skałach wapiennych, wypływa krystalicznie czysta woda, podnosząc piasek denny z dużą siłą do góry, co stwarza wrażenie wrzenia gejzerów.

od 155zł

Piotrków Trybunalski, Sulejówek, Skansen Rzeki Pilicy

Polska

Podczas naszej wycieczki szkolnej zwiedzamy Zalew Sulejowski, Skansen Rzeki Pilicy – jedyny tego typu obiekt w Polsce poświęcony rzece. Głównym punktem skansenu jest stary młyn rzeczny, gdzie zgromadzono eksponaty dotyczące młynarstwa.

od 165zł

Rogów, Arboretum, Alpinarium

Polska

Jeden z największych i najstarszych (1925r.) obiektów tego typu w Polsce, uczestnicy mogą podziwiać tu niespotykane egzotyczne drzewa i rośliny naskalne; dodatkową atrakcją jest wizyta w Muzeum Drewna i Lasu w Rogowie – ponad 250 okazów ptaków, ok. 50 okazów ssaków, kolekcję poroży, oraz przejazd kolejką wąskotorową, która stanowi najdłuższą muzealną trasę kolejową w Polsce.

od 165zł

Borysew - Park Dzikich Zwierząt

Polska

Uczestnicy mogą stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata, podziwiać nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie, jedyne w Polsce Bawoły afrykańskie i Tapira. Na terenie ogrodu zoologicznego mieszka 8 gatunków antylop, 2 gatunki zebr: Bezgrzywe, Greviego oraz 4 gatunki małp. Wielką sympatią zwiedzających cieszy się rodzina Mandryli. Są tu także Kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne.

od 165zł

Bednarz w Bednarach

Polska

Bednarz w Bednarach to jedyne miejsce w Polsce, gdzie uczestnicy naszej wycieczki szkolnej mogą na żywo zobaczyć bednarza przy pracy, podziwiając ekspozycję z ponad 500 eksponatami związanymi z dawnym rzemiosłem oraz wsią łowicką. Podczas wizyty, uczestnicy zapoznają się z narzędziami bednarskimi oraz samodzielnie będą składać naczynia z klepki.

od 180zł

Sady Klemensa

Polska

To  miejsce naturalnej nauki poprzez zabawę i doświadczenie świata przyrody. Podczas naszej wycieczki szkolnej, dzieci pod całodzienną opieką animatora doświadczają niezwykłej lekcji biologii w terenie. Biorą udział w warsztatach drewnianych zwierzaczków i już nie muszą kupować pamiątek. Po części edukacyjnej przewidziany jest czas na posiłek (2-daniowy obiad) i swobodną zabawę na terenie sadów.

od 210zł
z obiadem

Leśny Zakątek

Polska

Leśny Zakątek to miejsce dla każdego, kto lubi naturę, leśne i polne ścieżki, dźwięk cykających świerszczy i widok fruwających motyli.
W programie naszej wycieczki szkolnej w Leśnym Zakątku możliwe są m.in. gra terenowa, warsztaty, przejażdżka kolejką, zjazdy na pontonach, tor przeszkód, malowanie na polanie oraz ognisko. Zobacz, jak można połączyć naukę i zabawę podczas naszej wycieczki szkolnej!

od 190zł

Chęciny, Zamek i Edukacyjny Park Leonardo da Vinci

Polska

Nasze wycieczki szkolne do Chęcin obejmują zwiedzanie zamku z przełomu XIII i XIV wieku, skąd można podziwiać malowniczą panoramę województwa świętokrzyskiego. Następnie uczniowie odwiedzą Edukacyjny Park Leonardo da Vinci, centrum nauk rozwijające zainteresowania naukami przyrodniczymi poprzez aktywne i wzmacniające kreatywność działania edukacyjne połączone z zabawą. Dwie wystawy o charakterze multimedialno-mechatronicznym: „Człowiek – niezwykła maszyna” i „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotykają zagadnień związanych z budową i funkcjami życiowymi człowieka, a także zagadnień ekologiczno-przyrodniczych. Ten unikalny element naszych wycieczek szkolnych jest zarówno edukacyjny, jak i zabawowy, co sprawia, że nauka staje się jeszcze bardziej angażująca.

od 210zł

Warsztaty ludowe w Nieborowie

Polska

Wycieczka szkolna z praktycznym wglądem w Tradycje Polskiej Wsi. Zapraszamy na warsztaty związane z tradycyjnym życiem polskiej wsi. Wypiekanie chleba, wielkie pranie, ozdoby świąteczne, kiszenie kapusty, wycinanki, spotkanie z Babą Jagą, malowanie na drewnie, to tylko niektóre z atrakcji. Po warsztatach odwiedzimy okoliczne miejscowości: Arkadię, Łowicz, Żelazową Wolę.

od 155zł

Szlak Piastowski

Polska

Wariant 1 – Gniezno-Biskupin
Zwiedzamy m.in.: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie – jeden z największych rezerwatów archeologicznych w Europie, przykład osadnictwa od epoki kamienia po średniowiecze oraz Katedrę Gnieźnieńska – miejsce koronacji pierwszych polskich królów i centrum kultu Św. Wojciecha, XII – wieczne Drzwi Gnieźnieńskie – najstarszy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej.

Wariant 2 – Gniezno-Kruszwica
Zwiedzamy m.in.: Kruszwicę z Mysią Wieżą i jeziorem Gopło oraz Katedrę Gnieźnieńską – miejsce koronacji pierwszych polskich królów i centrum kultu Św. Wojciecha, XII – wieczne Drzwi Gnieźnieńskie – najstarszy zabytek romańskiej sztuki odlewniczej.

od 210zł

Kopalnia Soli w Kłodawie

Polska

Nasza oferta wycieczek szkolnych obejmuje wizytę w Kopalni Soli w Kłodawie, największej czynnej kopalni soli kamiennej w kraju i najgłębszej w Polsce podziemnej trasie turystycznej. Program zwiedzania to prawdziwa lekcja historii, podczas której uczniowie poznają historię powstania złóż kłodawskich oraz zastosowanie soli. Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia, a przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych, pozwala poznać osobliwości górnictwa solnego.

od 210zł

Jura Krakowsko - Częstochowska

Polska

Zapraszamy do odkrycia Jury Krakowsko-Częstochowskiej, krainy o fascynującej przyrodzie i zróżnicowanym krajobrazie. Część naszej jednodniowej wycieczki szkolnej stanowi wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym, najmniejszym parku narodowym w Polsce, położonym na szlaku orlich gniazd. Podziwiajcie z nami ruiny zamku w Olsztynie, zamek Bonerów w Ogrodzieńcu i atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego, takie jak dziedziniec Pieskowej Skały i Maczuga Herkulesa.

od 210zł

Warsztaty w Parku Etnograficznym w Kłóbce i wizyta w Zamku w Oporowie

Polska 

Położony wśród pagórków, lasów i jezior Skansen Kłóbka nazywana jest „Perłą Kujaw”.
W tym urokliwym krajobrazie ulokowany jest park etnograficzny z kilkunastoma obiektami architektury wiejskiej, z których najstarsze pochodzą z XVIII wieku. W skansenie odbywają się również ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży, które przybliżają zwyczaje, tradycje, kulturę życia na wsi, m.in.: JAK SIĘ DAWNIEJ UBIERANO NA WSI, JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM, O ZACHOWANIU SIĘ PRZY STOLE, CZYLI SAVOIR-VIVRE DLA MAŁYCH I DUŻYCH, KTO MA PSZCZOŁY, TEN MA MIÓD, KAJET, TABLICZKA I OBSADKA, CZYLI W SZKOLE PRADZIADKA, TRADYCYJNE POŻYWIENIE NA KUJAWACH…
W drodze powrotnej proponujemy zwiedzanie zamku w Oporowie

od 190zł

Zamek w Oporowie, Płock oraz Muzeum Art Deco

Polska

Zamek w Oporowie to mała późnogotycka rezydencja obronna wzniesiona około 1440 r. usytuowana na wyspie otoczonej fosą, jeden z niewielu tego typu zabytków zachowanych w Polsce. Zamek otacza krajobrazowy park założony w 1. poł. XIX w., w którym czytelne jest wcześniejsze założenie XVII-wiecznego ogrodu. Muzeum prezentuje dzieła sztuki i wyroby rzemiosła artystycznego związane z kulturą szlachecką od XVI w. do XX w. Dla dzieci i młodzieży proponujemy lekcje muzealne i warsztaty, m.in.: „Pan Samochodzik” na Zamku w Oporowie, Sztuka starożytnej Grecji i Rzymu i dziedzictwo kultury antyczne., Sztuka romańska i gotycka., Sztuka renesansu i baroku., Rycerz – historia i legenda… W Płocku zwiedzamy m.in.: Zamek Książęcy, Amfiteatr płocki, Ulicę Tumską, Bazylikę Katedralną oraz Muzeum Art Deco z siedzibą w zabytkowej kamienicy – mini kino Odeon i oryginalne auto z epoki – Jowett z 1926 roku, meble, szkło, ceramika, tkaniny, lampy, malarstwo i rzeźba, w domu mody kolekcja strojów, w sklepie jubilerskim – biżuteria, m.in. puderniczka Tiffany’ego i kolczyki w etui Cartiera, a w gabinecie prezesa banku kolekcja papierów wartościowych i numizmatów.

od 190zł

Rezerwacje
i zapytania.

Zapewniamy

  • Przejazd autokarem
  • Opieka pilota lub przewodnika
  • Bilet wstępu do podanej atrakcji
  • Ubezpieczenie NNW

Ceny podane na naszej stronie to minimalne stawki od osoby, jednakże mogą się różnić w zależności od wielkości klasy oraz innych indywidualnych czynników.

Aby uzyskać dokładną ofertę, prosimy o wypełnienie formularza rezerwacji.

Nasi eksperci skontaktują się z Tobą w celu omówienia szczegółów i przedstawienia propozycji dostosowanej do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Formularz rezerwacji

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Zgoda na newsletter

Tę stronę chroni rozwiązanie reCAPTCHA.
Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

Dowiedz się więcej

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS

  opaltour@gmail.com

   42 657 31 56

Skip to content